Ostatnie dni Tygodnia Mody w Paryżu są zawsze najbardziej ekscytujące. Chanel. Miu Miu, Valentino, Chanel czy Louis Vuitton - wszyscy giganci mody wystawiają swoje kolekcje jako ostatni.

Pokazy

Miu Miu

Po wybiegu Mucci Prady przeszła się bardzo grzeczna dziewczyna, która przełamuje sweterki kolorowymi printami, jeansem, ale lubi się też bawić długością i formą – od spiętych płaszczy po długie sukienki z pufiastymi rękawami. Zginął, gdzieś motyw przewodni, ale może jest nim właśnie tzw.: misz-masz? Sama Muccia mówi, że po prostu chciała, żeby kolekcja była zabawna, żeby ekscytowała ludzi. I tak było. Każdy następny strój był zaskoczeniem.

_MON0068
_MON0492
_MON0998
_MON0555
_MON0692
_MON0012
_MON0817

Moncler Gamme Rouge

Giambattista Valli i jego wersja Gstaad. Artystyczna wizja projektanta była pełna wybijających się kolorów, jak niebieski i czerwony, na tle wszechobecnej bieli. Może Panie nie będą ubierac się w zimowych kurortach jak modelki na wybiegu, w wysokie platformy i białe rajstopy, ale na pewno bajeczne kurtki ubarwią popijanie grzanego wina na stokach.

_MON0320
_MON0557
_MON0962
_MON0052
_MON0117
_MON0638
_MON0872

Saint Laurent

Kilka tygodnii wcześniej Hedi Slimane pokazał w Los Angeles kolekcję Pre-Fall 2016 – mocno rockową i będącą ukłonem w stronę lat 70-tych (możecie obejrzeć ją w TYM poście). Tym razem postanowił zrobić coś kompletnie odmiennego. Gołym okiem widoczne były wpływy Helmuta Newtona (nogi,nogi,nogi), lat 80-tych (róż, pół przeźroczyste czarne rajstopy i pufy) i samego Yves Saint Laurenta. Hedi nadal lubi bardzo szczupłe sylwetki, ale tym razem dodał do nich wielkie futra w kształcie serc. Obecne były też kobiece garnitury, króciutkie sukienki i prześwitujące koszule z pufami.

KIM_2321
KIM_2456
KIM_1814
KIM_1860
KIM_2050
KIM_1945
KIM_1589

Valentino

Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli zwolnili. Zwrócili się ku bardziej wyszukanym formom i odcięli się od chęci podnoszenia sprzedaży Valentino. Skupili się na balecie – tańcu, który wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy. Tak samo wygląda ta kolekcja, z wieloma detalami i wieczorowymi suknami, każe nam czcić ubrania, które zakładamy i cieszyć się nimi. Rosyjski balet był motywem przewodnim dla projektantów. Delikatne sukienki i form iście z baletowej sceny, proste płaszcze, swetry i skóra – wszystko zachęca nas do tańca.

_VAL0359

Wiadomości

Jest kilka podczas Tygodnia Mody, na które przychodzi wiele gwiazd, co robi z nich event bardziej niż pokaz mody. Pierwszymi z nich są na pewno Chanel i Louis Vuitton. Do Karla Lagerfalda przyszli m.in. Pharrell Williams z żoną, Inès de la Fressange, Caroline de Maigret i Willow Smith. Po wybiegu chodziły Kendall Jenner i siotry Bella i Gigi Hadid. W wszystko w nowoczesnej odsłonie klasyki Chanel, która jest nie do podrobienia.

Znowu na pokazie Louis Vuitton Nicolas Ghesquière pokazał swoją rockową kobietę w towarzystwie Jadena’a Smitha, Seleny Gomez, Zendaya, Alicii Vikander i Sophie Turner. Nowoczesne Louis Vuitton zachwyca za każdym razem.

Street Style Trend

Płaszcz na pierwszym miejscu

Płaszcze zaczynają być ważniejsze od tego co mamy pod spodem. Możemy być ubrani cali na czarno, ale jeżeli nasz płaszcz jest odlotowy to outfit już gotowy..

bPFW20160308-11
v01-phil-oh-paris-street-style-day8
v08-phil-oh-paris-street-style-day8
vparis-street-day6-18

Zdjęcie główne: BoF