Poprzednie dni mody w Londynie były nie mniej interesujące niż te ostatnie. Dzięki projektantom powrócił nawet Pac-Man!

Pokazy

Erdem

Jest coś w filmach z lat 30 i 40-tych, co przyciąga projektantów. Estetyka z tamtych lat jest widoczna w nowej kolekcji Erdem. Koronka, długie rękawiczki, trochę świecących elementów i długość za kolano – Erdem wraca do Złotej Ery Hollywood.

KIM_0563
KIM_0195
KIM_0333
KIM_0051
KIM_0669
KIM_0101
KIM_0245

Christopher Kane

Christopher Kane określił kobietę sezonu jesień 2016 jako szaloną. Z asymetrycznymi kształtami, futrami i przebijającymi się kolorami, kolekcja trafia w dziesiątkę pomiędzy komercją i artyzmem. Bluzy z literą ‚K’ będą idealne dla szerszej publiki, są w idealnej synchronizacji z sukienkami, które maja efekt pociętych nożyczkami przez Edwarda Nożycorękiego.

KIM_1997
KIM_1609
KIM_1829
KIM_1103
KIM_1087
KIM_1069
KIM_1781

Peter Pilotto

Nordyckie klimaty, dla Polaków może i zakopiańskie? Kolekcja Pilotto przywodzi na myśl Islandię. Szczególnie w połączeniu z długą sylwetką płaszczy, spódnic i sukienek, które dominują na wybiegach w tym sezonie. Oprócz zimnych kolorów, projektanci marki zastosowali też koronkę.

_ARC0788
_ARC0604
_ARC0524
_ARC0100
_ARC0564
_ARC0166
_ARC0234

Roksanda

Roksandra Ilincic pokazała elegancki i zachowawczy glamour, z welurowymi wstążkami, fikuśnymi kołnierzami i stonowanymi kolorami. Pierwszy raz na wybiegu pojawiły się także torby. Skórzane ‚lekarki’ zdały egzamin, bo pasowały idealnie do długiej sylwetki ubrań, które świetnie skrojone komplementują figurę, nawet przy najtrudniejszych ‚oversize’ kształtach.

_ROK0503
_ROK0337
_ROK0327
_ROK0037
_ROK0103
_ROK0297
_ROK0163

Wiadomości

Pokaz Burberry to gratka nie tylko dla miłośników mody, ale także dla osób, które lubią podglądać gwiazdy. I tym razem na pokazie pojawiła się plejada gwiazd, w tym aktorów, modelek i ludzi z show biznesu. Modelki Rosie Huntington-Whiteley, Suki Waterhouse czy Alexa Chung usiadły w pierwszych rzędach. Także Naomi Campbell, Noomi Rapace, Olivia Palermo i Mario Testino oglądali nową odsłonę trenchu tej. Podczas pokazu śpiewał Jake Bugg. Cała impreza odbyła się w Kensington Gardens.

Street Style Trend

Fancy Pants

Londyńska pogoda jest idealna na spodnie. A w świecie mody im bardziej nietuzinkowe tym lepsze, może czas się odważyć?

Street Style RTW Fall 2016
London Fashion Week Street Style Fall 2016
gLONDAY4-154
gLONDAY4-3
gLONDAY4-143

Imprezy

Taneczna impreza Erdem

Erdem Moralioglu zatrudnił projektanta instalacji Robina Browna, aby stworzyć jedno z najwspanialszych ‚afterów’ po swoim pokazie. W hotelu Old Selfridges stał wielki parasol i niedźwiedź polarny. Na imprezę przyszła Keira Knightley (której mąż James Righton był DJ-em), Natalie Massenet, Arizona Muse, Lauren Santo Domingo czy Harley Viera Newton.

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 22:  Arizona Muse attends the Erdem x Selfridges LFW Afterpary at the Old Selfridges Hotel on February 22, 2016 in London, England.  

Pic Credit: Dave Benett
attends the Erdem x Selfridges LFW Afterpary at the Old Selfridges Hotel on February 22, 2016 in London, England.

Zdjęcie od lewej: Arizona Muse

Keira Knightley i Natalie Massenet

Fabulous Fund Fair

Impreza charytatywna jakich mało. Po pierwsze, bo prowadzona przez Natalie Vodianovą i Karlie Kloss. Po drugie, bo zebrano około 1,2 miliona dolarów. Po trzecie, bo polegała na tym, że goście chodzili od budki do budki, gdzie wygrywali i licytowali nagrody, a za każdą budką stała znana osobistość. Natasha Poly pilnowała basenika z wyławianiem kaczek, Stella McCartney razem z Tali Lennox i Amber Le Bon ‚pracowały’ w arkadach gier, Mariacala Boscono zajmowała się budką Givenchy z tatuażami, Arizona Muse pilnowała, żeby goście nie oszukiwali podczas przekłuwania balonów w budce Louis Vuitton. A to tylko kilka z atrakcji, które czekało na około 500 gości, którzy mogli także wygrać kolacje z Natalią Vodianovą i projektantem Valentino w Kole Fortuny. Goście (w tym: Lily Donaldson, Daisy Lowe, Tinie Tempah, Charli XCX, Nicholas Kirkwood, Antoine Arnault, Kate Foley) bawili się świetnie, mówiąc, że to jedna z najlepszych charytatywnych imprez na jakich byli.

The Naked Heart Foundation's Fabulous Fund Fair at Old Billingsgate Market, London.
The Naked Heart Foundation's Fabulous Fund Fair at Old Billingsgate Market, London.

Zdjęcie od lewej: Amber Le Bon

Erik Torstensson i Natalie Massenet

The Naked Heart Foundation's Fabulous Fund Fair at Old Billingsgate Market, London.
The Naked Heart Foundation's Fabulous Fund Fair at Old Billingsgate Market, London.

Zdjęcie od lewej: Toni Garrn, Karlie Kloss, Natalia Vodianova

Erin O’Connor

Zdjęcie główne: WWD