Kolejne dwa dni w Paryżu byłe pełne mody, a wszystko dzięki Vetements, Rickowi Owensowi i Chloé. Oraz zamiany brunetek na blondynki i blondynek na brunetki.

Pokazy

Chloé

Pozostając w duchu boho, projektantka marki, Clare Waight Keller, zainspirowała się Francuską o imieniu Anne-France Dautheville, która w latach 70-tych podróżowała motorem przez Europę i kawałek Azji. Motocyklowe kombinezony, skórzane spodnie, cięższe buty – świetny miks na festiwale i przyjemną jesienną aurę, do której będą idealnie pasowały swetry przełożone na sukienki.

KIM_0869
KIM_1011
KIM_1479
KIM_1221
KIM_1623
KIM_0913
KIM_1325

Christian Dior

To już nie to samo co z Rafem Simonsem. Jego współpracownicy wykonali dobrze swoje zadanie i stworzyli miłą kolekcję, która jest pełna ciekawych sukienek i nowoczesnych, w swoim kształcie, swetrów. Wszystko w stylu Rafa, który odszedł z Diora w zeszłym roku, ale nie jest to do końca kolekcja, którą zapamiętamy. Na pewno będzie co kupować, ale ze zniecierpliwieniem czekamy na następce, może kolejnego innowatora po Galliano i Simonsie?

_DIO0231
_DIO0195
_DIO0585
_DIO0275
_DIO0693

Lanvin

Ważna kolekcja dla Lanvin, bo pierwsza zaprojektowana przez współpracowników zwolnionego w zeszłym roku Albera Elbaza. Pomimo, że komercyjna i miła dla oka, nie zachwyca. Brakuje jej finezji kształtów Elbaza i jego wyobraźni. Bardziej niż metaliczne materiały zachwyciła nas biżuteria, która była na pierwszym planie i wyglądała jak coś, co zainteresowałoby carów i królów.

KIM_0687
KIM_0199
KIM_0895
KIM_0055
KIM_0279

Rick Owens

Kolekcja zatytułowana „Mastodons” idzie w parze z obawami Ricka Owensa przed globalnym ociepleniem. Dlatego zamknął się w pracowni i drapował, a ‚wydrapował’ na początku pokazu bardziej delikatne konstrukcje, żeby zakończyć skórami, i doprawił wszystko kokonami na głowie modelek. Całość wyglądała bajecznie (a tego słowa rzadko się używa przy nazwisku projektanta) z delikatnymi kolorami – pistacjowym i pudrowym różem.

_RIC0439

Vetements

Nowa energia, młodość i ciemna strona mocy. Pokaz Vetements odbył się w  kościele i miał odzwierciedlać ciężki czasy, w których przyszło projektować tą kolekcję (ubiegłoroczne zamachy w Paryżu). Mniej rzeczy oversize, a większy powrót do szkoły. Projektanci Vetements pokazali co na prawdę chcemy nosić, co mówi ulica i jakie slogany powinny być teraz na koszulkach.

_LUC3170

Imprezy

Balmain After Party

Armia Balmain znowu atakuje. Na paryski pokaz, Oliver Rousteing pozamieniał kolory włosów modelek na drastycznie odmienne niż w ich prawdziwym życiu. Kendall Jenner była blondynką, a Rosie Huntington-Whiteley i Gigi Hadid brunetkami. Niektóre z nich zostały w swoich perukach na after party. Które było pełne modelek i celebrytów. Karlie Kloss, Alessandra Ambrosio, Jessica Alba, Lily Donaldson, Lindsey Wixson czy Stella Maxwell, przyszły (ubrane już w nową kolekcję z pokazu), aby uczcić kolejny sukces Balmain i ich przyjaciela Olivera.

karlie-kloss-joan-smalls-or

Od lewej: Karlie Kloss, Joan Smalls, Oliver Rousteing

kendall-jenner-gigi-hadid

Od lewej: Kendall Jenner, Gigi Hadid

Street Style Trend

To już nie ta sama spódnica

Spódnica nie musi już być czarna. Teraz im bardziej szalona tym lepsza. Asymetryczne, w kwiaty, dłuższe, krótsze, do adidasów czy do tzw. muli. Koniec zasad, anarchia ‚spódnicowa’.

bPFW20160305-13
v04-phil-oh-paris-fw16-day3
vparis-street-day4-part2-61
v04-phil-oh-paris-fw16-day3
PFW-Paris_Fashion_Week_Fall_2016-Street_Style-Collage_Vintage-Taylor_Tomasi_Hill-4
PFW-Paris_Fashion_Week_Fall_2016-Street_Style-Collage_Vintage-Cowboy_Boots-Bomber-1

Zdjęcie główne: Büro 24/7