Torba nazwana po Lady Dianie to klasyk wśród akcesoriów. Kwintesencja Christiana Diora i jego projektów.

Lady Dior weszła na rynek w 1995 roku. Nazwana tak po angielskiej księżniczce, po tym jak otrzymała ją jako prezent od ówczesnej francuskiej pierwszej damy, Bernadette Clurac. Francuzka nie wiedząc czym obdarować swojego gościa, zwróciła się o pomoc do Diora. Wiadome było, że Angielka jest elegancką kobietą, więc Christian Dior wydał się najlepszym wyborem dla pierwszej damy. I nie zawiodła się. W archiwum znaleziono prototyp o nazwie ‚Chouchou’, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Torbę wyprodukowano w 24 godziny. Po tym sukcesie dom mody zwrócił się z pytaniem do Angielki czy mogą nazwać swoja torebkę na jej cześć – zgodziła się bez słowa. The Talk zgodnie ustaliło, że takie wyróżnienie jest bardziej potrzebne niż niejeden Order.

dior1
dior2

Torbę wykonuje dwóch rzemieślników: jeden wybiera skórę oraz ją tnie, a drugi zajmuje się resztą (np. zszywaniem). Oczywiście skóra jest najlepszej możliwej jakości i pochodzi tylko z francuskich źródeł. Nakładając skórę na drewniane formy tworzy się kształt torby, dodając później charakterystyczny ‚ośmiokątny’ wzór wyszyty na torbie (notabene ósemka była szczęśliwą liczbą Christiana Diora). Kształt ten jest inspirowany krzesłami Napoleona Bonaparte, które teraz znajdują się w pomieszczeniach atelier firmy Dior. Na końcu dodaje się wszystkie metalowe elementy, które są poddawane cynkowaniu, aby zachowały trwałość przez lata.

dior3
dior4

Torba występuje w całej gamie kolorów, zmieniających się co sezon. Latem możemy trafić na neonowe róże czy żółcie, a zimą na odcienie brązów i zieleni. Nie raz torba została poddana eksperymentom i pojawiała się w najdziwniejszych zestawieniach: z piórami, diamentami czy w tweedzie.

Do kupna zachęcają reklamy z francuską aktorką Marion Cotilliard, ambasadorką Lady Dior od 2008 roku. Jej uroda i klasa reprezentuje nowoczesność i zachęca młodsze pokolenia, które zawsze poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań. Bo jak modnie wygląda Lady Dior dobrana do jeansów i zwykłego białego t-shirtu?

dior5