Każdy ma swoje pasje. Nasz gość swoje zamienił w styl życia. Ekstremalne sporty, snowboard, motory i skoki ze spadochronem. Piotr nie może narzekać na brak wrażeń, wystąpił nawet w reklamie Gillette, gdzie sprostał wyzwaniu ogolenia się w powietrzu! The Talk udało się z nim porozmawiać na temat jego ekscytującego życia.

Masz wiele pasji. Skoki ze spadochronem, sporty zimowe, kite surfing, motory. Czy jest coś o czym zapomniałam, a warto wspomnieć?

Jest jeszcze kilka rzeczy :-). Ostatnio zacząłem trenować CrossFit. Mój brat, z którym dzielimy chyba wszystkie pasje, otworzył w Poznaniu box crossfitowy, także ćwiczę tam regularnie. Pozwala mi to na „wyrzeźbienie” ciała, pracuje nad koordynacją ruchowa, ale także na utrzymaniem kondycji i poprawy wydolności organizmu. Jest to dla mnie niezmiernie ważne i pomaga mi we wszystkich innych dyscyplinach jakie uprawiam. Ponadto jest jedna niesportowa rzecz, która pochłania trochę mojego wolnego czasu :-), od niedawna mamy z przyjaciółmi mały zespół rockowy i staramy się przynajmniej raz w tygodniu spotykać się na granie. Ja w zespole śpiewam, ale obawiam się, że jeśli coś z tego będzie to wokalistę będzie trzeba zmienić (śmiech) ;).

Jest coś co szczególnie kochasz robić, co jest Twoją największą zajawką?

Snowboard!  Zdecydowanie to właśnie jest moim największym hobby. Dopiero potem przez lata sukcesywnie odkrywałem miłość do kolejnych rzeczy:  motorów, skoków ze spadochronem, kite surfingu.

730c5e0ef42cd2e1f55f44a47c2d8dde
34ded58ff4703c1454a2a3abf6be2ea0
c3c1ed7575c6c71a5c24a01869072c51

Kiedy i jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami?

Snowboard zobaczyłem pierwszy raz w telewizji w programie 5-10-15. To był, zdaje się, 1996 rok. Od razu wiedziałem, że to coś dla mnie, że muszę to robić.  Nie myliłem się, od pierwszego razu kiedy stanąłem na desce pokochałem ten sport. Staram się wyjeżdżać kiedy tylko mogę, w okresie zimowym wykorzystuje każdy wolny moment, żeby skoczyć na deskę, sprawia mi to ogromną radość i niesamowitą przyjemność. Przez długi czas to była jedyna sportowa zajawka. Do czasu, aż przyjaciele na 29 urodziny nie sprezentowali mi skoku ze spadochronem. Nie podejrzewałem, że aż tak się w to wkręcę, bo bałem się jak mało kto. To było 4 lata temu. Skok był niesamowity i wiedziałem, że będę od tej pory skakał. Tak też się stało i jeszcze w tym samym roku zrobiłem kurs AFF (ang. Accelerated FreeFall – przyspieszona nauka swobodnego spadania). Teraz robię to regularnie, ciepłe, wolne weekendy wykorzystuję na latanie. Jeśli pogoda na to pozwala i nie ma tłoku na lotnisku to robię około 10 skoków w weekend.

548035_10150918013881345_312273839_n_big
1505160_10151797707251345_1454877580_n_big

Skąd wzięła się w Tobie chęć i skłonność do niebezpiecznych, można nawet powiedzieć ekstremalnych sportów?  Nie lubisz siedzieć w miejscu czy to raczej uzależnienie od adrenaliny?

Myślę, że to wszystko wzięło swój początek od snowboardu, na którym zacząłem jeździć coraz szybciej. Deska dostarczała adrenaliny tak jak teraz skoki. Kocham sporty i staram się ciągle próbować czegoś nowego. Niedawno zacząłem pływać na Kite Surfingu. Dla mnie żaden z tych sportów nie jest ekstremalny, po prostu uwielbiam to robić 😉 Cieszą mnie nowe wyzwania. Staram się ciągle rozwijać i wykorzystywać czas i możliwości na 100%. Choć prawdą jest, że nie mogę usiedzieć na miejscu i ciągle mnie gdzieś nosi :-))

Wiele osób, które raz doświadczyło skoku ze spadochronem nie jest w stanie na tym jednym razie poprzestać. Jaki jest ich fenomen? Podobno podczas skoku odczuwa się wolność zarówno umysłową jak i fizyczną?

Jest to uczucie, którego doświadczasz pierwszy raz w życiu.  Jest to coś nowego i nienaturalnego dla ludzkiego organizmu i dlatego przy pierwszym skoku towarzyszą Ci tak silne emocje. Jeśli do tego dołożysz cudowne widoki i uśmiechnięte twarze innych skoczków, zaczynasz rozumieć dlaczego ludzie to robią i skąd ten fenomen.

Rzeczywiście skacząc odczuwasz również wolność psychiczną. Spadanie trwa ok. 60 sekund. Wszystko dzieje się tak szybko, że nie masz czasu myśleć o problemach 😉  Z góry wszystko wygląda inaczej, ładniej ;). Firma Aff.com.pl oferuję skoki spadochronowe nad półwyspem Helskim. Z góry nasz Hel to małe dzieło sztuki, wygląda bajecznie.  Mi wielką radość sprawia też moment, gdy spadochron się otwiera i przez 5 minut szybuje nad ziemia, wtedy można podziwiać krajobraz i rozkoszować się widokami.

bb67d011ae52f94a7e018a1a02c8397e
2385996d142d4b97f21bdfc6b1308f14
4974251ab356f68fd5ac6eb8b065a71b

Czy Twoje pasje to sposób na oderwanie się od codzienności i relaks, czy jest to także forma sprawdzenia siebie i swoich umiejętności na przykład podczas zawodów czy na turniejach?

Przede wszystkim jest to dla mnie ogromna frajda. Chociaż lubię czuć się pewnie w sportach i sprawdzam też swoje umiejętności szczególnie na desce. W najbliższym sezonie planujemy z kolegą wziąć udział w kilku pucharach europy w boardercrossie. W skokach sukcesów póki co brak , ale chciałbym w przyszłym roku wziąć udział w Headdownowym rekordzie Polski, jeśli wystarczy umiejetności 😉  Kite surfingu dopiero się uczę i na razie pływam dla przyjemności, to samo jest z motorami. Dużo radości sprawiają mi wyprawy motocyklowe, z moją stała ekipą przyjaciół, gdzie zwiedzamy świat na dwóch kółkach. To świetny sposób na oderwanie się i aktywny relaks.