The Talk azyl zapachowy znalazł w firmie Hermés.

Zapach jest jak wizytówka. Często dane perfumy kojarzą się nam z jakąś osobą, budzą miłe wspomnienia. Jak wybrać zapach, który będzie pozytywnie wpływały na otoczenie.

Perfumy Hermés są nietuzinkowe. Pełne autentycznych kwiatowych aromatów, w niespotykanych połączeniach. Zapachy możemy znaleźć w perfumeriach na całym świecie. Jednak są konkretne linie, które kupimy tylko w butikach firmy. Jest nią między innymi kolekcja Hermessence, której butelki są ozdobione skórą. Naczelnym ‚nosem’ Hermés jest Jean Claude- Ellena. Oprócz zapachów komercyjnych, Jean jest też odpowiedzialny za wszytkie pozostałe kolekcje, w tym Hermessence. Kolekcja ta nie jest podzielona na damską i męską, co daje możliwość dobrania perfum w bardziej personalny sposób. Hermessence składa się z 11-stu oryginalnych zapachów.

Hermés słynie ze swoich butikowych perfum, wykonując je z nie mniejszą uwagą co torby czy inne produkty. Nie sposób dokonać wyboru. Dlatego, The Talk postanowiło ze wszystkich dostępnych zapachów wybrać swoje ulubione.

hermes1

Kolekcja Hermessence

 

Vétiver Tonke

Wetiwiera złagodzona zapachem orzechów, nadając roślinie delikatności.

Komfortowy, świeży i odważny.

Ambre Narguilé

Bursztynowy miód połączony z ‚obłokami dymu ze wschodu’. Poetycki opis tłumaczy się tytoniem palonym w fajkach wodnych, połączony z owocami, miodem i przyprawami. Uzyskujemy w procesie słodki, odurzający dym.

Aromatyczny, zmysłowy i otulający.

hermes2

Poivre Samaracande

Ostry pieprz w połączeniu z urzekającym zapachem dębowego drewna. ‚Samaracande’ to nazwa miasta, przez które przejeżdżały objazdowe karawany z przyprawami w podroży ze wschodu na zachód.

Żywy, pieszczotliwy i intrygujący.

Rose Ikebana

Połączenie płatków róż z rabarbarem. Ten zapach opiera się na japońskiej sztuce układania kwiatów ciętych – ‚Ikebana’. W butelce tego zapachu zamknięto tę starodawną formę ekspresji. Zapach przypomina róże skąpaną w porannym słońcu.

Piękny i minimalistyczny.

hermes3

Paprika Brasil

Siła zapachu papryki w połączeniu z brazylijskim drewnem i irysem. Normalnie takie drewno używa się do farbowania materiałów na kolor czerwony, a tutaj nadaje sekretną nutkę zapachową.

Uwodzicielski, namiętny i nieprzewidywalny.

hermes4

Kolekcja Les Jardins

 

Un jardin sur le Toit

Żywa nowoczesność, jak tajemniczy ogród w środku Paryża. Jak ogród na dachu budynku Hermés przy Fabourg Saint- Honoré 24. Połączenie jabłoni, gruszy i magnolii.

Lekkie i kuszące.

Un jardin sur le Nil

Niespodziewana świeżość wydobyta z roślinnych zapachów. Na myśl przychodzi zapach piasku i wody z w egzotycznych miejscach. Zielone mango, lotus, kalamus i drzewo jaworowe to składniki tego zapachu.

Egzotyczny, roślinny i delikatny.

hermes5