Christofle - francuska firma specjalizująca się w srebrze, skradła nasze serca i teraz na każdym przyjęciu szukamy na stole plater i sztućców tej firmy.

Christofle to jedna z najbardziej znanych marek produkujących akcesoria ze srebra. Francuska firma otworzyła się w 1830 roku, kiedy właściciel Charles Christofle (wtedy jeszcze właściciel sklepu jubilerskiego) zainteresował się nowoczesną produkcją srebra i złota.

DSC04154

Produkty Christofle można podziwiać w paryskim muzeum, gdzie symbolizują ‚Arts de la Table’. Napoleon Bonaparte uwielbiał Christofle, Pałac Elizejski był wyposażony w wyroby tej firmy. Na zastawach Christofla można także zjeść w Orient Ekspresie oraz wielu ekskluzywnych hotelach na całym świecie. Na prawie każdym królewskim dworze, w domach maharadżów oraz władców świata, można znaleźć srebro Christofle. Firma realizuje też specjalne zamówienia np.rzeźby dla paryskiej opery i Notre Dame.

DSC04183

„Jedyną jakością, jest ta najlepsza”- tak w wolnym tłumaczeniu opisywał swoją firmę Charles Christofle. Fan innowacji produkcyjnych, zawsze był na bieżąco i starał się, aby produkty sygnowane jego marką były nowoczesne. Dzięki znanym artystom firma zyskała wiele ciekawych kolaboracji. Lista osób współpracujących z firmą jest imponująca: Antoine Perrin (renomowany paryski złotnik), Man Ray (malarz), Jean Cocteau (pisarz), Gio Ponti (architekt, współpracował z Christofle 50 lat), Andrée Putman (zaprojektowała kolekcje ‚Vertigo’), Ito Morabito/Ora Ito (projektant) czy Richard Hutter (projektant).

Jeżeli szukacie piękna w rzeczach codziennych, Christofle na pewno nie zawiedzie.

DSCij04016_KCosjZJ
f__DsUCxXa
photo
DSC04161