The Talk kocha wszystko co piękne - hotele, restauracje, ubrania, szklanki i talerze. Zachwycamy się wszystkim, w co ludzie wkładają całe serce. Luksusowy potentat kryształowy Baccarat jest tego najlepszym przykładem.

baccarat

Firma Baccarat specjalizuje się w zastawach, oświetleniu czy projektach ozdobnych. Wykonane z kryształu produkty, potrafią osiągać zawrotne ceny. Równowagę przywraca jakość. Ulubiona firma królów i możnych tego świata jest warta inwestycji, gdyż są to rzeczy na lata, które nie tracą swojego blasku.

Baccarat to ucieleśnienie francuskiego ‚Art de Vivre’. Firma produkuje kryształy od 250-ciu lat. Jej historia zaczęła się w 1764 roku, kiedy we francuskim mieście Baccarat otwarto fabrykę kryształów (która istnieje do dzisiaj).

W 1823 roku Baccarat otrzymało swoje pierwsze ‚królewskie’ zlecenie od Ludwika XVIII, który zamówił szklaną zastawę. Nie był to jedyny władca francuski, który docenił piękno kryształów Baccarat. Napoelon Bonaparte, Karol X Burbon czy Ludwik Filip I – wszyscy byli klientami Baccarat. W 1899 roku złożono zamówienie na kryształowy serwis o nazwie ‚Juvisy’ (do tej pory jeden z klasycznych modeli firmy), który oznaczono inicjałami ‚RF’, symbolizującymi ‚Repubique Française’. Indyjscy książęta, jak i japońscy cesarzowie – wszyscy mieli pałace zastawione produktami Baccarat. A specjalnie dla Mikołaja II Romanowa, Baccarat wyprodukowało ostentacyjny żyrandol. Natomiast prezydent Roosevelt zażyczył sobie kryształowe szklanki z własnymi inicjałami.

baccarat3
baccarat2

Baccarat to nie tylko kryształowe zastawy czy żyrandole. Firma chętnie wyposaża sklepy i restauracje, a nawet otwiera własne obiekty. W Paryżu i Moskwie są restauracje z gwiazdkami Michelin, wyposażone w unikatowe kryształowe obiekty np. żyrandol zanurzony w wodzie. Istnieją także dwa muzea Baccarat- w samym mieście Baccarat oraz w Paryżu. Tam można podziwiać kolekcje żyrandoli z pałacu w Istambule czy kolekcję Baccarat zamówioną przez samego Napoleona Bonaparte do Luwru i mieszkania w dzielnicy Tuileries.

Najnowszymi inwestycjami firmy są trzy hotele. Pierwszy z nich ma się otworzyć jeszcze w tym roku w Nowym Jorku. W 2015 planowane jest otwarcie obiektu w Rabacie w Maroko, a w 2018 Baccarat wybuduje resort w Dubaju.

baccarat1
baccarat5