Co zrobić, żeby nasze perfumy przetrwały dłużej? Na ciele i w butelce? Okazuje się, że zadanie nie jest takie znowu trudne.

Unikatowy zapach nadaje nam charakteru i stwarza, że czujemy się dobrze. Ale jak dbać o nasz zapachy Jak sprawić, żeby dłużej się utrzymywały w butelce i na naszej skórze? Czy musimy wylewać na siebie pół butelki za każdym razem? The Talk sporządziło mały zestaw zasad, które pozwolą Wam cieszyć się swoimi ulubionym zapachami dłużej.

http://www.thecoveteur.com/

1. Nie trzymaj perfum w wilgotnym ani gorącym miejscu, ponieważ się zepsują. Słońce ma podobny efekt na perfumy, dlatego trzymaj je z daleka od okien.

2. Nie psikaj perfum na skórę, trąc później nadgarstki. To tak jakbyście rozdzielali kartkę na pół. Najlepiej psiknąć i dać czas perfumom połączyć się ze skórą.

 3. Posmaruj się wazeliną w miejscach jak np. nadgarstki, zgięcia rąk czy kolan – tam gdzie psikasz się perfumami. Dzięki temu zapach dłużej utrzyma się na twojej skórze, ponieważ sucha skóra gorzej zatrzymuje zapach.

4. Skórę najlepiej psikać, kiedy jest wilgotna np. po prysznicu. Wilgoć pomaga skórze zatrzymać zapach.

5. Psikaj perfumy na części ciała, gdzie czujesz puls (np. szyja, talia, kostki, około uszu ale nigdy za skronie) i na ciepłe miejsca na ciele, dzięki temu zapach rozprzestrzeni się po całym ciele.

6. Jeżeli nie chcesz przesadzić i pachnieć jak skunks psikaj perfumy poza swoim ciałem i ‚wejdź’ w chmurę perfum, to zawsze działa.

7. Nie każdy zapach pachnie tak samo na różnych osobach. Każdy ma inne PH skóry. Dlatego należy zawsze dobierać zapach według własnego gustu.

8. Jeżeli próbujemy zapach, zawsze róbcie to na skórze, wąchanie butelki mija się z celem, prawdziwy zapach poczujemy tylko w reakcji ze skórą.

9. Trzy to maksymalna liczba perfum, którą powinniśmy na raz próbować. Najlepiej te próby rozłożyć na różne części ciała – lewy i prawy nadgarstek, a raz jeden z łokci. Więcej zapachów podrażnia zmysł węchu.

10. Jeżeli kolor perfum zmienił się, znaczy, że perfumy mogły się zepsuć.

11. Jeżeli masz suchą skórę nakładaj trochę więcej perfum, ponieważ taki rodzaj skóry ma mniejszą możliwość zatrzymana molekuł zapachowych niż np. skóra oleista.

12. Jeżeli jesteś palaczem zapach będzie szybciej ‚uciekał’.

13. Jeżeli jesteś mężczyzną im mniej zapachu tym lepiej. Mężczyźni maja tendencje do noszenia większej ilości perfum, ponieważ mają gorszy zmysł węchu niż kobiety.

14. Zapach nie pozostanie na skórze cały dzień. Wytrzymałość to 3-4 godziny. Czasami dany organizm i jego ‚chemia’ pozwala, żeby zapach utrzymał się dłużej, a czasami krócej.

15. Jest różnica pomiędzy francuskimi nazwami na butelkach perfum. Nazwy typu Perfume, Eau de Parfum, Parfum de Toilette, etc są wyznacznikami skoncentrowanego olejku perfum w danym produkcie.

Perfume, Parfume, Extrait – najbardziej skoncentrowane i najtrwalsze, mają w sobie 12 do 30% olejku perfum

Eau de Parfum, Esprit de Perfume– prawie tak samo skoncentrowane jak tradycyjne ww. ekstrakty, tylko są to tzw. nowe interpretacje

Eau de Cologne – najbardziej ‚europejskie’ określenie, produkt ma 1 do 3% skoncentrowanych perfum

Parfum de Toilette, Eau de Toilette (albo Cologne w USA) – delikatniejsze, 4 do 8% skoncentrowanych perfum w produkcie

hermes41
tomford3
L1160663