Wszyscy chcemy być fit. Albo chociaż udawać (raz w tygodniu), że jesteśmy w świetnej formie: wypijemy shake'a, pójdziemy na siłownie i wcześniej pójdziemy spać. Ale co zrobić, jeżeli jest to dla nas mordęgą? Bo shake'a i sen zniesiemy, ale siłowni za nic. Czym ją zastąpić, aby być jednocześnie w dobrej formie, ale także dobrze się bawić? The Talk zebrało dla Was kilka alternatyw dla nudnych maszyn na siłowni.

Taniec na rurze

Teraz to już klasyk. W całej Polsce powstało wiele szkół tańca, które pozwolą Wam zachować formę i dobrze się bawić.

niesilowniatoco1

Zumba

Kolejny klasyk dla tych, którzy mają problem z reżimem siłowni. Taniec jest przyjemny, wycieńczający i wcale nie czuć, że spala się więcej kalorii niż na niejednej sesji podnoszenia ciężarów.

niesilowniatoco2

Hula Hop

W dzieciństwie była to niewinna zabawa. A teraz po 15 minutach kręcenia takim kółkiem, możecie sobie wyrobić niezłe mięśnie brzucha!

niesilowniatoco3

Ścianka wspinaczkowa

Dla tych, którzy mają ochotę na minimalną adrenalinę i nie boją się wysokości. Poczucie sukcesu na górze ścianki gwarantowane. Może kolejnym krokiem będzie wspinaczka górska?

niesilowniatoco4

Skakanka

Kolejny element dziecinnej zabawy, tak samo niedoceniony jak hula hop. Skoki na skakance są bardziej wycieńczające niż biegi, a nawet mogą być bardziej efektywne. Nieodzowny element treningu bokserskiego może być i Waszym rozwiązaniem na codzienną aktywność. Jest to także jedno z ulubionych ćwiczeń Aniołków Victoria’s Secret.

Szermierka

Sport, o którym wiemy mało, ale to się musi zmienić. Szermierka to świetny zestaw ćwiczeń dla torsu, ramion i ogólnego rozwoju ciała. Czemu nie spróbować?

niesilowniatoco5

Jazda na łyżwach/ Jazda na rolkach

Coraz więcej ludzi skłania się ku jeździe na rolkach lub łyżwach, zamiast joggingu czy siłowni. Nie ma co się dziwić, kto nie czerpie przyjemności z tej aktywności? Świetna forma cardio.

niesilowniatoco6

Akrobatyka powietrzna

Brzmi poważnie, strasznie nawet, ale nie ma co się obawiać. W grę wchodzą taśmy, trapezy oraz inne cyrkowe gadżety. Zabawa gwarantowana, a jak weźmiecie się za to regularnie, Wasze ciało nabierze formy.

niesilowniatoco7

Surf Yoga

Joga, która ma za zadanie przygotowywać surferów do sezonu. Kto wie może tak zacznie się Wasza przygoda z surfingiem?

Yoga and stretching on the beach before a surf lesson, Soul Surfing Retreat, Port Macquarie. Photograph supplied.  SHD TRAVEL JAN 6 SOUL SURFING PORT MACQUARIE

Aeraial Joga

Joga, którą wykonuje się na specjalnych taśmach. Można powiedzieć, że jest to rodzaj akrobatyki. Niezwykle trudna sztuka, ale satysfakcja gwarantowana!

niesilowniatoco9

Balet i zajęcia z drążkiem

Ćwiczenia opierające się na pracy z drążkiem, nic mniej nudnego. Chyba prawie każda Pani, kiedyś chciała tańczyć w balecie, a taki ćwiczenia mogą spełnić jej marzenia (przynajmniej częściowo). Oprócz tego możemy zapisać się na zajęcia stricte baletowe, które może nie zaprowadzą nas do profesjonalnej kariery, ale dadzą satysfakcję, posturę i szczupłą sylwetkę!

niesilowniatoco91

Skoki na trampolinie

I nie chodzi tutaj o wielki nadmuchany zamek, ale o trampolinie, którą można kupić w sportowych sklepach. Szczęściarze posiadający ogródek już od dawna powinni mieć taki gadżet w domu! Można tylko skakać, ale my polecamy wykonywać przy tym zestaw ćwiczeń przeznaczonych do trampoliny. Zadziwiające, jaki dają efekt!

niesilowniatoco92

Bieg z przeszkodami

Niech Was nie zmyli ta dziecinna nazwa. Taki bieg poprzedza kilka treningów przygotowujących i działa na całe ciało. Można powiedzieć, że jest to dobry zamiennik dla tych, którzy są zainteresowani, ale nie przekonani, do Crossfit-u.

niesilowniatoco93