Okazuje się jest to pewna sztuka sama w sobie. Niestety kupowanie kwiatów i wkładanie ich do wazonu nie jest podobno wyznacznikiem dorosłości… kto by się spodziewał. Wszystko polega na prostych zasadach i małych 'kwiecistych' trikach.

Są kwiaty zdesperowane i nudne. Dlatego zebraliśmy informacje ze wszystkich kanałów mediów społecznościowych i internetu, żeby sporządzić małe podstawy, które dotyczą kwiatów. Zasady ich dawania, kupowania czy ozdabiania.

Zaczęliśmy nasze poszukiwania w popularnych mediach, czyli telewizji! Pomogła nam w tym Nicole Richie i jej satyryczne show „Candidly Nicole”, w którym był segment o kwiatach. Oto zasady, które z niego wynieśliśmy:

 • stokrotka jest zdesperowana
 • kupuj słoneczniki tylko jeżeli mieszkasz na wsi, albo na kinder bale
 • kupuj wazony według mody
 • kwiaty tylko w białym kolorze sugerują kompleksy (czyli nie są do końca tak eleganckie jak sądziliśmy)
 • fuksja jest ‚namolna’
 • czerwone róże to kwiat romansu (w każdej postaci)
 • peonie stawiajcie najlepiej w sypialni
 • bukiet sugeruje słowo ‚przepraszam’
 • lawendowe i czarne róże są idealne na śluby homoseksualne
 • jeżeli nie stać Cię na ekstrawagancje, bezpiecznie jest kupować tulipany (są to kwiaty z serii ‚chop and drop’, które obcinamy wkładamy do wazonu – proste i szybkie)
 • na Dzień Matki wybieramy wiosenne kwiaty np. peonie
 • okazuje się, że wysyłanie 200-stu kwiatów to rzecz normalna

Ale koniec żartów, czas zabrać się poważnie za temat układania kwiatów i dekorowania nimi domu. W końcu musimy pokazać naszym matkom, że mamy życie pod kontrolą!

Wciąż stawiaj sobie nowe zadania, więc zacznij od kupowania bardziej egzotycznych kwiatów, starając się ozdobić nimi swoje wnętrze. Jednak zawsze staraj się kupować takie okazy, które podkreślą kolory Twojego domu. Jeżeli ktoś sprezentował ci brzydki bukiet, rozłóż go na czynniki pierwsze i ułóż je pod swój gust. Pamiętaj, że kwiaty mają przede wszystkim cieszyć ciebie!

Miksuj kolory! Baw się kwiatami, jakby były modą. Patrz na kwiaty z pokazów mody np. Diora, które są pełno prawnymi członkami pokazu, odważnie go ozdabiając. Dobrym pomysłem jest zaprzestanie wysyłania komuś np. bukietu białych róż, postaraj się na tyle, żeby osoba, która otrzymuje od ciebie kwiaty wiedziała, że się starałeś.

Najpiękniejsze kwiaty pochodzą z natury, są dzikie i proste. Ta logika świetnie się przyjmuje do przeźroczystych wazonów. Dlatego w słoneczne dni zbieraj kwiaty, albo wybierz takie okazy w kwiaciarni, które wywołują w tobie ciepłe emocje.

Staraj się, żeby Twoja aranżacja wyglądała na kontrolowany chaos, jak na obrazie martwej natury, która rzadko jest w jednym, idealnym tonie, a raczej emanuje naturalnością. Jeżeli masz drewniany stół w jadalni, mało perfekcyjna aranżacja kwiatowa doda Ci stylu.

Odwiedzaj lokalne kwiatowe markety i giełdy. Kwiaty stamtąd dłużej pozostają świeże, ponieważ są przetrzymywane w naturalnych warunkach.

Jeżeli szukasz dopełnienia swojej aranżacji, nie pozostawaj przy jednym kolorze zieleni, zmiksuj jasną zieleń z ciemną i kilkoma rodzajami liści. Stwórz kontrast.

Jeżeli chcesz stworzyć aranżacje dla swojego domu czasami im mniejsza tym lepsza. Nie ma potrzeby na wielkie bukiety i dużą ilość zieleniny, tylko dla samego ogromu. Staraj się wszystko dostosować do swojego domu i stylu. Jakość przed ilością. Dla mniejszych aranżacji możesz użyć słoików, które świetnie się nadają do mniejszych pokoi czy łazienek. A plusem jest też cena!

Staraj się układać swoje aranżacje w ręku, nie w wazonie. Lepiej obraca się kwiaty w rękach, przez co aranżacje wyglądają na bardziej naturalne.

Baw się wysokością i kolorem kwiatów, nie ma tu błędnego rozwiązania. Nigdy nie ucinaj łodyg zanim złożysz całą aranżacje. Także jeżeli podoba ci się wysokość kwiatów zaraz po ich kupieniu, staraj się je zawsze nawet delikatnie przyciąć, może o centymetr. Przy tworzeniu aranżacji nie marnuj kwiatów, nawet jeżeli kupiliście zbyt dużo, ułóż kolejny, mniejszy bukiecik, do postawienia w łazience, czy w kuchni.

Zawsze wybieraj kwiaty sezonowe i nie bój się tego co unikatowe!

Untitled-1
DSC03943
DSC03946