Nie ma to jak sucharek. Ale tak na poważnie, co zrobić kiedy macie plamę na swojej ulubionej koszuli czy sukience? Spokojnie, mamy kilka rozwiązań. Domowych, prostych i bardzo skutecznych!

Pot trudno zlikwidować z niektórych materiałów, ale sok cytrynowy może uratować nie jeden top albo koszulę w ciągu zapracowanego dnia.

plama1

Oblałeś się poranną kawą? Czyli musi być poniedziałek. Pomoże Ci pasta z sody oczyszczonej (albo zwykła w proszku) i woda utleniona.

plama2

Skóra jak po walce z kotem? Zarysowania na skórze zostaną skutecznie zlikwidowane (albo złagodzone) zwykłym kremem nawilżającym. Nie używajcie tylko tych perfumowanych.

plama3

Szminka na ubraniu? Czyli pomagamy Panom (albo Paniom) uniknąć awantury. Okazuje się, że połączenie mąki kukurydzianej (lub skrobi kukurydzianej) i sody oczyszczonej może nam pomóc w takiej sytuacji.

plama4

Walcz z winem…winem. Jeżeli oblaliście się czerwonym winem, otwórzcie białe, a ono w połączeniu z solą pomoże Wam wyplenić plamę. Użyjcie tylko trochę, a resztę wlejcie do kieliszka.

plama5

Po pysznej pizzy zostały Wam tłuste plamy na skórzanych ubraniach? Zwalczcie je pudrem dla niemowląt.

plama6

Jeżeli atrament spadnie nam na spodnie albo koszulę, połączenie mleka i lakieru do włosów i powinno uratować sytuację.

plama7

Czekoladowy wypadek? Trawienne enzymy i woda to ratunek dla słodkiej tragedii.

plama8

Zniszczony zamsz? Brudne zamszowe buty uratujecie zeschłym pieczywem. Dziwne, ale skuteczne. Zacznijcie pocierać!

plama9